• Czekolada w tabliczkach

Czekolada w formie tabliczek to chyba najbardziej rozpowszechniona forma w jakiej występuje. Tabliczka jednak nie musi być nudna. W naszej ofercie posiadamy tabliczki z czekolady pochodzącej z różnych zakątków świata, nawet tych najbardziej egzotycznych. Zwłaszcza, że są one często właściwym miejscem uprawy kakao i pochodzenia czekolady. Na polskiej ziemi próżno przecież kakaowców szukać. Jednak i polscy producenci potrafią wyczarować ze sprowadzonego zza dalekich mórz i oceanów kakao smakołyki najlepszej jakości. Spróbujcie sami i oceńcie, która czekolada odpowiada Wam bardziej: ta „made in Poland”, czy sprowadzana z daleka.

  • Nie wszystko złoto, co się świeci

Jednakże to, co świeci się na powierzchni czekoladowych tabliczek dostępnych w naszym sklepie właśnie złotem jest! I to jadalnym! Kiedyś takie wspaniałości sprowadzane były zza granicy, jednak obecnie  także tabliczki czekolady od polskiego producenta często błyszczą najprawdziwszym złotem. Ciemna, o głebokiej, brązowej barwie czekolada ozdobiona subtelnymi płatkami drogocennego kruszcu to pyszny prezent dla każdego. Chociaż pokryta autentycznym złotem czekolada taka nie zrujnuje budżetu przeciętnego Kowalskiego, ponieważ kosztuje mniej więcej tyle co przeciętna bombonierka ze średniej półki cenowej bez zawartości złota, leżąca na sklepowej półce tuż za rogiem. Zamiast tanich czekoladek albo najbardziej popularnej mlecznej czy też deserowej tabliczki można podarować komuś czekoladę z płatkami jadalnego złota. Pomimo, że nie jest to gigantyczny wydatek prawdopodobnie zrobi gigantyczne wrażenie na obdarowanej osobie. Jeżeli zaś zazwyczaj obdarowujesz ukochaną kobietę różami możesz pokusić się o coś bardziej intrygującego i do bukietu dołączyć belgijską ciemną czekoladę o zawartości 70% kakao z płatkami prawdziwego złota i płatkami róż. Różane dodatki do słodyczy oraz czekolad w tabliczkach mają swoich zagorzałych zwolenników jak i rzesze osób, które za tym smakiem nie przepadają. Oprócz płatków różanych w połączeniu ze złotem w tych wspaniałych czekoladach występują także płatki jaśminu albo fiołka. Złoto wydaje się dobrze łączyć z bardziej wyszukanymi niż poczciwy fiołek kwiatami, wystarczy jednak spojrzeć jak piękną kompozycję kolorystyczną na powierzchni tabliczki tworzy właśnie ten zestaw, aby trudno było oprzeć się wersji złoto-fiołkowej. Do bukietów lub innych podarunków dzięki płatkom kwiatów o różnym zabarwieniu łatwiej także dobierać czekolady z dodatkami pasującymi do kolorystycznie do pozostałych prezentów.

  • Czekolady świata

Czekolady z różnych zakątków globu także warte są uwagi. Nie tylko jako drobne, egzotyczne upominki, ale również do degustacji. Wielu z nas lubi próbować nowych, niecodziennych smaków. Szczególnie chętnie spróbujemy pysznych, egzotycznych słodyczy. Kakao to nie tylko składnik różnego rodzaju deserów, ale również bogate źródło magnezu oraz innych wartościowych mikroelementów, jak między innymi: cynk, potas, wapń, fosfor czy selen. Zanim zaczęto łączyć je z cukrem i używać głównie jako składnik słodyczy było spożywane bez niego. Jednak ten ostatni to wariant dla odważnych. Gwarantujemy zatem, że nasze czekolady świata są pyszne i można w nich odczuć smakowe nuty charakterystyczne dla różnych miejsc uprawy kakaowca. Sprowadzane z Ekwadoru, z Jawy, z Madagaskaru, a nawet tak egzotycznego dla nas zakątka, jakim są Wyspy Świętego Tomasza nieopodal Zatoki Gwinejskiej. Każda ze „światowych” czekolad  Single Origin czyli czekolad jednorodnego pochodzenia z określonego niewielkiego obszaru przekazuje nam charakterystyczne dla konkretnego obszaru, z którego pochodzi. nuty smakowe.  I tak oto jawajska wersja zachwyca akcentami owocowymi a ta z Wysp Świętego Tomasza ponadto kusi herbacianą nutą. Sprawdźcie je wszystkie i wybierzcie ulubioną!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8